Když už byl vynalezen královský papír papyrus, který nahradil hliněné a kamenné tabulky, bylo jednodušší zaznamenávat běh událostí.

O to se starali egyptští písaři. Ale v tento okamžik přišla na svět i byrokracie. I naše týmy se dostaly do tohoto kolotoče. Náš dnešní úkol je zajistit stavební povolení pro stavbu pyramidy. Úkol zdánlivě jednoduchý, ale v praxi náročný. Jeden institut nepodepíše potřebné dokumenty, pokud již nejsou schváleny od jiného, a tak nastala na egyptských úřadech ta pravá mela. Jednotliví členové se předháněli a zase byli předehnáni ve shonu razítek a podpisů. Vše ale dobře dopadlo a povolení byla vydána.

Odpoledne se naše týmy, vybavené patřičnými dokumenty, vydávají na svá oddílová místa a pouštějí se do staveb pyramid. Ale den se rychle blíží svému konci, proto po večeři zůstáváme v areálu tábořiště a chystáme si vystoupení pro pobavení ostatních.

Pravidelně dostáváme poštu z domovů, ale dnešního dne dosedlo na náš stůl milé poděkování i pro vedení a osazenstvo kuchyně. Všichni z něho měli velkou radost.