Píše se rok 2300 před naším letopočtem.

Do starodávného Egypta nás včera přemístil stroj času. Po kratší fyzické přípravě a následné snídani nás čekalo první setkání s faraonovými sestrami Kačepsut a Adeltiti. Bohužel jsme přišli s prázdnýma rukama, a proto se naše oddíly vypravily do blízkého okolí pro materiál na výrobu darů. Ty jsme následně předali třetí sestře Martopatře.

Během výroby darů našla každá naše jednotka zápisník a kartu s indiciemi, které se jistě dají využít v pátrání. Pomalu se dostáváme dál. Podařilo se nám rozluštit egyptskou obrázkovou abecedu, která se také bude hodit. Stále se zdokonalujeme v nových technikách, typických pro tuto dobu a zemi, ve které se nacházíme. Další naše kroky směřovaly do pyramidy, ve které nám strážce pyramidy, výměnou za kód z první karty, poskytl důležitou stopu.

Další naše pátrání bude pokračovat hned za úsvitu. Nyní již ležíme ve svých postelích a nabíráme síly pro nový den.