Probudili jsme se do pochmurného rána a po vydatné snídani nás čekal velký úkol. Cílem dopoledního snažení bylo vytvořit si týmové dresy, podle kterých bude jednoduché rozlišit, kdo ke komu patří. Během tvorby úborů se také skupiny rozhodly, že se naučí místní písmo, aby se mohly dorozumívat i s entitami, které neumí česky. 

Po obědě a následném odpočinku celá naše posádka vyrazila do nedalekého lomu, kde jsme potřebovali najít tajný vzkaz, který nás měl dovézt k první větší indicii. I přes nepříznivé počasí jsme zvládli posbírat všechny jeho části a v základním táboře je následně poskládat. Díky tomu, že jsme ovládli jazyk této planety, dopis se nám povedlo rozluštit a byl čas vydat se po stopách první větší indicie.

Každý z týmů hledal čip ve své barvě a po jeho nalezení se nám dostal do rukou zaheslovaný paměťový disk a další krátkoá zpráva, která nám řekla, jak disk odheslujeme. Naše týmy začaly spolupracovat na zjištění kódu a v mezičase jsme ještě stihli poznávací kvíz o vesmíru, který nám všem jistě mnoho dal. 

Zítra musíme zjistit, jaký je skutečný kód k našim diskům a dát se do dalšího objevování, abychom mohli bezpečně odletět. Nyní už je ale čas odebrat se ke spánku a těšit se na další dobrodružství.