Dnešní ráno se stejně jako to včerejší neslo v pochmurném duchu. Po rozcvičce a snídani jsme si uvědomili, že abychom mohli používat paměťová média, musíme procvičit i naši paměť.

Všechny oddíly se proto vydaly na louku nad táborem, aby se do toho mohly náležitě pustit. Jednotlivě jsme běhali ke kartičkám, kde jsme si zapamatovali symboly z tabulky a snažili se je co nejpřesněji zapsat do naší záznamové karty. 

Před obědem se také stala šílená věc. Na nástup nepřišel ani jeden z našich vedoucích, nejprve jsme se vydali nad tábor, kde jsme zjistili, že je musíme hledat po celém tábořišti. To nám zabralo pěknou chvíli. Schovali se opravdu pečlivě, takže to nebylo nic lehkého. 

Jakožto posádka ztroskotaného mezihvězdného plavidla nemáme moc možností dopravy po planetě, na které se nacházíme. Odpoledne byl tedy na řadě další velký úkol. Jeho zadání bylo vcelku jednoduché - vyrobte si funkční dopravní prostředek, ve kterém přepravíte nejmenšího člena vaší posádky. Jediným problémem by mohlo být omezení na přírodní materiály a provázek. Tato zdánlivá prkotina nám ale dala všem docela zabrat, některým dokonce tak, že dnes dopravní prostředek dodělat nestihli. Zítra si je ale jistě všichni ukážeme.

Posledním důležitým bodem našeho dnešního pátrání byla návštěva lodního technika, pomocí kterého se nám povedlo obnovit první vzpomínku - zvukový záznam z pádu lodi.

Po takto náročném dnu se musíme náležitě odreagovat, vedení si pro nás za odměnu připravilo taneční zábavu, kterou jsme si všichni moc užili, a taky nás pořádně unavila. I mně se už zavírají oči, je tedy čas jít do hajan.